Clasament total (click pe titlul coloanelor pt. sortare)
Etapa 7
    Echipa M C E P + - Glv Pct
1 (1) Valea cu Flori Residance 16 12 3 1 63 23 0 +40 2 0 39
2 (2) FC Darste 16 11 2 3 57 26 1 +31 13 0 35
3 (3) Pizza Roma 16 10 2 4 54 40 0 +14 14 2 32
4 (5) Instalcris 16 7 6 3 42 33 0 +9 12 0 27
5 (6) Vodasis 16 8 3 5 45 35 1 +10 14 0 27
6 (4) FC Racadau 16 8 2 6 65 53 2 +12 12 1 26
7 (8) Phoenix Brasov 16 6 2 8 39 48 1 -9 6 0 20
8 (7) ASA Friends 16 6 1 9 56 59 0 -3 11 1 19
9 (9) FC Harman Vikings 16 6 1 9 38 57 2 -19 2 0 19
10 (10) Kronwerk 16 3 4 9 32 50 2 -18 12 0 13
11 (11) F.C. Thiess 16 3 1 12 30 50 0 -20 1 0 10
12 (12) Kron Towers 16 2 1 13 36 83 0 -47 3 0 7
M = Meciuri; C = Castigate; E = Egaluri; P = Pierdute; + = Goluri Marcate; - = Goluri Primite; = Autogoluri Marcate;
Glv = Golaveraj; = Cartonase Galbene; = Cartonase Rosii; Pct = Puncte; comparatie fata de etapa precedenta.
Statistici

Meciuri disputate pe teren:  -35.666666666667
Meciuri decise la masa verde:  131.66666666667
Suma golurilor marcate:  159
Suma autogolurilor marcate:  3
Media golurilor marcate pe meci:  -4.46
Total cartonase galbene acordate:  8
Total cartonase rosii acordate:  1
Bal.2
10:00
Vikings
Sedal
0
3
Bal.1
10:01
F.C. Thiess
Phoenix BV
4
6
Bal.2
10:45
Pz. Roma
Racadau
4
3
Bal.1
10:46
Neomed
Doripesco
6
10
Bal.2
11:30
Mauriciu
Vodasis
10
0
Bal.1
11:31
Autoliv
Cristal
3
2
Bal.2
12:15
Instalcris
Forest
3
0
Bal.1
12:16
FC Noua
Holver
0
1
Aici se vor posta rezultatele in cursul zilei de Sambata
Clasament Superliga - Play Out - etapa 7
Loc Echipa M Glv Pct
1. Valea cu Flori 16 +40 39
2. Darste 16 +31 35
3. Pz. Roma 16 +14 32
4. Instalcris 16 +9 27
5. Vodasis 16 +10 27
6. Racadau 16 +12 26
7. Phoenix BV 16 -9 20
8. ASA Fr. 16 -3 19
9. Vikings 16 -19 19
10. Kronwerk 16 -18 13
11. F.C. Thiess 16 -20 10
12. Kron Towers 16 -47 7
Rezultate ultima etapa - 2019-05-18 - Etapa 7
Partida Scor
Valea cu Flori - Phoenix BV 2 - 2 -
Racadau - Kronwerk 5 - 5 -
Vikings - Instalcris 2 - 2 -
ASA Fr. - Pz. Roma 7 - 9 -
F.C. Thiess - Vodasis 0 - 3 -
Kron Towers - Darste 3 - 7 -
Program etapa viitoare - 2019-05-25 - Etapa 8
Partida Ora Balon
F.C. Thiess - Darste 10:00 2
Kron Towers - Phoenix BV 10:45 2
Valea cu Flori - Kronwerk 11:30 2
Racadau - Instalcris 12:15 2
Vikings - Pz. Roma 13:00 2
ASA Fr. - Vodasis 13:45 2

Suspendari

Jucatorii suspendati pentru Etapa 8:

  • Nu este nici un jucator suspendat

Sarbatoriti

Jucatorii ce isi sarbatoresc ziua de nastere in saptamana curenta sunt:

  • Jucatorul Andar Marius Gheorghita,
    component al echipei (Neomed)
    implineste varsta de 41 ani
    la data de 3 August 2020,
    nascut in anul 1979
  • Jucatorul Rusu Marius,
    component al echipei (Cristal)
    implineste varsta de 48 ani
    la data de 3 August 2020,
    nascut in anul 1972
  • Jucatorul Paval Razvan,
    component al echipei (Autoliv)
    implineste varsta de 33 ani
    la data de 5 August 2020,
    nascut in anul 1987
  • Jucatorul Aparaschivei Andrei Dorel,
    component al echipei (Vodasis)
    implineste varsta de 24 ani
    la data de 8 August 2020,
    nascut in anul 1996