Clasament total (click pe titlul coloanelor pt. sortare)
Etapa 9
    Echipa M C E P + - Glv Pct
1 (3) Union Brasov 18 11 3 4 58 30 2 +28 5 1 36
2 (2) Expertmed 18 12 0 6 65 36 0 +29 8 1 36
3 (1) Tomis 18 11 2 5 73 44 0 +29 5 1 35
4 (4) FC Racadau 18 10 3 5 56 48 0 +8 10 0 33
5 (5) Phoenix Omega Codlea 18 9 2 7 45 45 0 0 10 0 29
6 (6) Harman Vikings 18 9 1 8 52 54 0 -2 3 0 28
7 (7) Instermon 18 6 3 9 64 70 0 -6 7 2 21
8 (8) Forest 18 5 2 11 50 72 1 -22 10 0 17
9 (9) Delaco 18 4 1 13 37 67 1 -30 9 0 13
10 (10) Sorin Constructii 18 4 1 13 33 67 0 -34 5 0 13
M = Meciuri; C = Castigate; E = Egaluri; P = Pierdute; + = Goluri Marcate; - = Goluri Primite; = Autogoluri Marcate;
Glv = Golaveraj; = Cartonase Galbene; = Cartonase Rosii; Pct = Puncte; comparatie fata de etapa precedenta.
Statistici

Meciuri disputate pe teren:  6
Meciuri decise la masa verde:  84
Suma golurilor marcate:  280
Suma autogolurilor marcate:  1
Media golurilor marcate pe meci:  46.67
Total cartonase galbene acordate:  19
Total cartonase rosii acordate:  0
Bal.1
10:00
Phoenix BV
Pz. Roma

Bal.2
10:00
F.C. Thiess
ASA Fr.

Bal.1
10:45
Doripesco
Darste

Bal.2
10:45
Racadau
Kron Towers

Bal.1
11:30
Vodasis
FC Noua

Bal.2
11:30
Metalopl.
Altstadt

Bal.1
12:15
Holver
Nicoli

Bal.2
12:15
Neomed
Vikings

Bal.1
13:00
Mauriciu
Instalcris

Bal.2
13:00
Sedal
Cristal

Bal.1
13:45
Kronwerk
Forest

Bal.2
13:45
Autoliv
Valea cu Flori

Aici se vor posta rezultatele in cursul zilei de Sambata
Clasament Superliga - Div B Play-In - etapa 9
Loc Echipa M Glv Pct
1. Union 18 +28 36
2. Expertmed 18 +29 36
3. Tomis 18 +29 35
4. FC Racadau 18 +8 33
5. Phoenix 18 0 29
6. Vikings 18 -2 28
7. Instermon 18 -6 21
8. Forest 18 -22 17
9. Delaco 18 -30 13
10. Sorin Constr. 18 -34 13
Rezultate ultima etapa - 2011-05-28 - Etapa 9
Partida Scor
Phoenix - Expertmed 0 - 7  5 - 0
Instermon - Union 4 - 4  2 - 7
Delaco - FC Racadau 6 - 2  2 - 5
Sorin Constr. - Vikings 2 - 5  0 - 3
Forest - Tomis 2 - 4  4 - 4
Program etapa viitoare - 2011-06-04 - Etapa 10
Partida Ora Balon
Instermon - Tomis 10:00 2
Delaco - Expertmed 10:45 2
Forest - Vikings 11:30 2
Phoenix - Union 12:15 2
Sorin Constr. - FC Racadau 13:00 2

Suspendari

Jucatorii suspendati pentru Etapa 10:

  • Nu este nici un jucator suspendat

Sarbatoriti

Jucatorii ce isi sarbatoresc ziua de nastere in saptamana curenta sunt: