Golgeteri Sezon Curent (click pe titlul coloanelor pt. sortare)
 
Loc Nume prenume P M
1. Popa Remus Marian (Neomed) 27 8 3.38
2. Gerota Alin Madalin (Mauriciu) 19 6 3.17
3. Bordas Radu (Forest) 17 8 2.12
4. Mocanu Cristian (Hotels Card Locks) 16 6 2.67
5. Sandor Robert (FC Racadau) 14 9 1.56
6. Dascalu Marius (Mauriciu) 13 6 2.17
7. Gaita Florin Bogdan (FC Noua) 13 5 2.60
8. David Bogdan Vlad (Benchmark) 13 9 1.44
9. Delcea Alexandru Vlad (Top Sport Holver) 11 8 1.38
10. Ionita Razvan Florin (Top Sport Holver) 9 6 1.50
11. Nechifor Claudiu Mihai (Benchmark) 9 4 2.25
12. Arisanu Vlad Marian (Pizza Roma) 8 9 0.89
13. Rosca Claudiu (Forest) 8 10 0.80
14. Stratila Daniel (FC Racadau) 8 9 0.89
15. Catana Codrut Mihai (Mauriciu) 8 8 1.00
16. Darstaru Sabin (Phoenix Brasov) 7 7 1.00
17. Butnaru Razvan Andrei (Mauriciu) 7 5 1.40
18. Doca Cristian Alexandru (Top Sport Holver) 7 4 1.75
19. Forro Alexandru (F.C. Thiess) 7 9 0.78
20. Hanzhanz Roland Georgian (Doripesco) 7 5 1.40

P = Prezente; M = Medie goluri / prezente; = Goluri;
Golgeteri All-Time (click pe titlul coloanelor pt. sortare)
 
Loc Nume prenume P M
1. Ivan Marian 524 266 1.97
2. Andrei Cristian 448 246 1.82
3. Popa Remus Marian 410 205 2.00
4. Mocanu Cristian 339 180 1.88
5. Bordas Radu 306 231 1.32
6. Truta Marian Daniel 299 294 1.02
7. Hanzhanz Roland Georgian 277 238 1.16
8. Vlad Adrian 260 166 1.57
9. Evsei Adrian 244 212 1.15
10. Spetcu Romeo Ciprian 225 156 1.44
11. Stratila Daniel 206 239 0.86
12. Adam Bogdan Nicolae 205 247 0.83
13. Tigaeru Aron Vasile 199 309 0.64
14. Puiu Cristian 199 162 1.23
15. Kajcsaracz Attila 190 179 1.06
16. Onuc Vasile 188 235 0.80
17. Petrus Florin Vasile 186 251 0.74
18. Ungureanu George Alexandru 184 233 0.79
19. Chiriac Daniel 183 270 0.68
20. Tuvichi Florin 182 190 0.96

P = Prezente; M = Medie goluri / prezente; = Goluri;
Clasament All-Time (click pe titlul coloanelor pt. sortare)
 
Loc Nume echipa M C E P + - Glv Pct
1. Dynavit 352 257 30 65 1561 712 +849 801
2. Cristal 416 230 46 140 1440 1007 +433 736
3. Sedal Proiect 326 214 28 84 1434 779 +655 670
4. Top Sport Holver 412 196 39 177 1330 1309 +21 627
5. Mauriciu 424 189 50 185 1319 1273 +46 617
6. Forest 428 170 55 203 1312 1429 -117 580
7. FC CLINICCO 292 182 30 80 1121 647 +474 576
8. Phoenix Brasov 434 169 39 226 1269 1509 -240 553
9. FC Racadau 350 168 45 137 1188 1033 +155 549
10. Metaloplast 398 162 59 177 1356 1405 -49 545
11. Vodasis 398 160 45 193 1305 1385 -80 531
12. F.C. Thiess 390 162 47 181 1105 1112 -7 530
13. Altstadt Invest 316 163 33 120 1011 823 +188 522
14. S.S. Becko 322 158 41 123 993 871 +122 515
15. Doripesco 282 155 25 102 1189 786 +403 507
16. Nicoli / La Mav 278 148 38 92 873 703 +170 495
17. Valea cu Flori Residance 278 142 27 109 935 814 +121 463
18. Design Construct 184 148 13 23 817 297 +520 457
19. FC Harman Vikings 326 132 28 166 1037 1176 -139 437
20. Neomed 282 129 29 124 1067 957 +110 425

M = Meciuri; C = Castigate; E = Egaluri; P = Pierdute; + = Goluri Marcate; - = Goluri Primite;
Glv = Golaveraj; = Cartonase Galbene; = Cartonase Rosii; Pct = Puncte;
Statistici premii (click pe titlul coloanelor pt. sortare)
 
Loc Nume prenume Nr
1. Ivan Marian 17
2. Andrei Cristian 12
3. Petrus Florin Vasile 12
4. Buduca Bogdan Nicolae 10
5. Ciubotaru Eduard Constantin 9
6. Popa Remus Marian 9
7. Aboaice Cristian 8
8. Belean Geani Florin 8
9. Beraru Florin 8
10. Gheorghe Marian 8

Nr = Numar premii;
Statistici prezente (click pe titlul coloanelor pt. sortare)
 
Loc Nume prenume P
1. Kerekes Lorant 313
2. Radu Catalin Cristian 309
3. Tigaeru Aron Vasile 309
4. Ciopo Alexandru 305
5. Racovita Haralambie Dragos 304
6. Bezna Brisc Alexandru 304
7. Nebunescu Marius 302
8. Cotofrei Ciprian 300
9. Bragau Bogdan 299
10. Vlasceanu Stefan Constantin 295
11. Truta Marian Daniel 294
12. Ghita Marius 293
13. Mihalache Daniel 291
14. Rusu Marius 290
15. Sincan Mihai George 288
16. Cornea Constantin 284
17. Aldea Marcel 283
18. Barbura Florin Alin 283
19. Paun Adrian 279
20. Tontsch Hans Jurgen 275

P = Prezente;
Statistici cartonase galbene (click pe titlul coloanelor pt. sortare)
 
Loc Nume prenume P M
1. Danis Paul Ionut 29 1 247 0.12
2. Radu Catalin Cristian 29 1 309 0.09
3. Taposu Claudiu Daniel 28 2 205 0.14
4. Burciu Bogdan 28 1 202 0.14
5. Manu Lucian Stefan 25 2 163 0.15
6. Huzum Florin 24 0 177 0.14
7. Stescu Florin 22 0 228 0.10
8. Barthos Claudiu Florian 21 1 253 0.08
9. Paun Adrian 20 1 279 0.07
10. Paznicu Ovidiu Vasile 20 0 258 0.08

P = Prezente; M = Medie cartonase galbene / prezente; = Cartonase Galbene; = Cartonase Rosii;
Statistici cartonase rosii (click pe titlul coloanelor pt. sortare)
 
Loc Nume prenume P M
1. Stinga Viorel Cristian 4 18 165 0.02
2. Halapciuc Adrian 4 17 110 0.04
3. Pribeanu Vasile Razvan 3 15 234 0.01
4. Stratila Daniel 3 11 239 0.01
5. Marin Constantin 3 10 126 0.02
6. Ispas Catalin 3 10 132 0.02
7. Elka Florin 3 5 51 0.06
8. Taposu Claudiu Daniel 2 28 205 0.01
9. Manu Lucian Stefan 2 25 163 0.01
10. Gheorghe Marian 2 18 251 0.01

P = Prezente; M = Medie cartonase rosii / prezente; = Cartonase Rosii; = Cartonase Galbene;
Statistici suspendari (click pe titlul coloanelor pt. sortare)
 
Loc Nume prenume S
1. Petrus Florin Vasile 37
2. Manu Lucian Stefan 29
3. Catana Codrut Mihai 29
4. Halapciuc Adrian 27
5. Bratovici Iulian 26
6. Taposu Claudiu Daniel 17
7. Tarta Raul Aurelian 16
8. Tatarciuc Vasile 15
9. Paun Adrian 14
10. Alexandru Sorin Costel 13

S = Suspendari;
Bal.1
09:10
Card Locks
Neomed
3
6
Bal.1
10:00
Cristal
Speranta
14
0
Bal.1
10:50
FC Noua
Benchmark
2
1
Bal.1
11:40
Mauriciu
Doripesco
1
3
Bal.1
12:30
Racadau
Phoenix BV
9
10
Bal.1
13:20
Pz. Roma
F.C. Thiess
12
0
Bal.1
14:10
Holver
Forest
5
1
Aici se vor posta rezultatele in cursul zilei de Sambata
Clasament Superliga - Play Off - etapa 6
Loc Echipa M Glv Pct
1. Sedal 16 +24 35
2. Mauriciu 16 +26 32
3. Cristal 16 +11 28
4. Doripesco 16 +35 27
5. Nicoli 16 +7 25
6. FC Noua 16 +3 25
7. Forest 16 +5 24
8. Holver 16 -15 23
9. Altstadt 16 -18 18
10. Autoliv 16 -21 17
11. Metalopl. 16 -11 16
12. Neomed 16 -46 6
Rezultate ultima etapa - 2019-06-22 - Etapa 6
Partida Scor
Altstadt - Doripesco 1 - 17 -
Cristal - Holver 5 - 8 -
Metalopl. - FC Noua 0 - 3 -
Neomed - Nicoli 2 - 6 -
Autoliv - Forest 0 - 3 -
Sedal - Mauriciu 5 - 7 -
Program etapa viitoare - 2019-05-18 - Etapa 7
Partida Ora Balon
Sedal - Holver 10:00 1
Cristal - Doripesco 10:45 1
Altstadt - Forest 11:30 1
Autoliv - FC Noua 12:15 1
Metalopl. - Nicoli 13:00 1
Neomed - Mauriciu 13:45 1

Suspendari

Jucatorii suspendati pentru Etapa 7:

  • Nu este nici un jucator suspendat

Sarbatoriti

Jucatorii ce isi sarbatoresc ziua de nastere in saptamana curenta sunt:

  • Jucatorul Boghici Bogdan Emanuel,
    component al echipei (Speranta)
    implineste varsta de 23 ani
    la data de 16 Iunie 2021,
    nascut in anul 1998
  • Jucatorul Campean Cosmin,
    component al echipei (Pz. Roma)
    implineste varsta de 29 ani
    la data de 16 Iunie 2021,
    nascut in anul 1992
  • Jucatorul Minescu Mircea,
    component al echipei (Doripesco)
    implineste varsta de 50 ani
    la data de 17 Iunie 2021,
    nascut in anul 1971
  • Jucatorul Bonculescu Claudiu Gabriel,
    component al echipei (Speranta)
    implineste varsta de 23 ani
    la data de 18 Iunie 2021,
    nascut in anul 1998
  • Jucatorul Grigoras Alin Nicolae,
    component al echipei (F.C. Thiess)
    implineste varsta de 29 ani
    la data de 18 Iunie 2021,
    nascut in anul 1992
  • Jucatorul Kolonyos Ilie,
    component al echipei (Speranta)
    implineste varsta de 32 ani
    la data de 20 Iunie 2021,
    nascut in anul 1989