Golgeteri Sezon Curent (click pe titlul coloanelor pt. sortare)
 
Loc Nume prenume P M
1. Popa Remus Marian (Sedal Proiect) 33 11 3.00
2. Bordas Radu (Forest) 29 15 1.93
3. Andrei Cristian (Sedal Proiect) 23 13 1.77
4. Popa Stelian Dan (Neomed) 22 14 1.57
5. Gerota Alin Madalin (Autoliv) 22 14 1.57
6. Dascalu Marius (Mauriciu) 17 10 1.70
7. Aboaice Cristian (Doripesco) 17 13 1.31
8. Mocanu Cristian (Instalcris) 17 13 1.31
9. Punga Bogdan Constantin (Top Sport Holver) 16 11 1.45
10. Arinean Mihai (Autoliv) 16 13 1.23
11. Sandor Robert (FC Racadau) 16 14 1.14
12. Grigore Gheorghe Constantin (Doripesco) 15 14 1.07
13. Cireasa Adrian (Forest) 15 13 1.15
14. Nastasia Florin Sorin (FC Noua) 15 15 1.00
15. Neamtu Bogdan (Neomed) 13 11 1.18
16. Marcu Gabriel (Forest) 11 10 1.10
17. Dumbrava Florin (FC Harman Vikings) 11 14 0.79
18. Chiriac Daniel (Cristal) 10 6 1.67
19. Ologu Marian Viorel (Mauriciu) 10 14 0.71
20. Doca Cristian Alexandru (Top Sport Holver) 10 11 0.91

P = Prezente; M = Medie goluri / prezente; = Goluri;
Golgeteri All-Time (click pe titlul coloanelor pt. sortare)
 
Loc Nume prenume P M
1. Ivan Marian 524 266 1.97
2. Andrei Cristian 448 246 1.82
3. Popa Remus Marian 383 197 1.94
4. Mocanu Cristian 323 174 1.86
5. Truta Marian Daniel 299 294 1.02
6. Bordas Radu 289 223 1.30
7. Hanzhanz Roland Georgian 269 232 1.16
8. Vlad Adrian 260 166 1.57
9. Evsei Adrian 244 212 1.15
10. Spetcu Romeo Ciprian 225 156 1.44
11. Adam Bogdan Nicolae 205 247 0.83
12. Puiu Cristian 199 162 1.23
13. Tigaeru Aron Vasile 197 306 0.64
14. Stratila Daniel 197 229 0.86
15. Kajcsaracz Attila 190 179 1.06
16. Petrus Florin Vasile 186 251 0.74
17. Onuc Vasile 185 234 0.79
18. Chiriac Daniel 183 270 0.68
19. Tuvichi Florin 182 190 0.96
20. Teciu Adrian 181 229 0.79

P = Prezente; M = Medie goluri / prezente; = Goluri;
Clasament All-Time (click pe titlul coloanelor pt. sortare)
 
Loc Nume echipa M C E P + - Glv Pct
1. Dynavit 352 257 30 65 1561 712 +849 801
2. Cristal 405 224 45 136 1410 985 +425 717
3. Sedal Proiect 325 213 28 84 1431 779 +652 667
4. Top Sport Holver 401 190 38 173 1273 1266 +7 608
5. Mauriciu 413 179 50 184 1242 1253 -11 587
6. FC CLINICCO 292 182 30 80 1121 647 +474 576
7. Forest 417 164 55 198 1261 1396 -135 562
8. Metaloplast 398 162 59 177 1356 1405 -49 545
9. FC Racadau 339 166 44 129 1152 987 +165 542
10. Phoenix Brasov 423 163 37 223 1226 1478 -252 533
11. Vodasis 397 160 45 192 1305 1382 -77 531
12. F.C. Thiess 390 162 47 181 1105 1112 -7 530
13. Altstadt Invest 316 163 33 120 1011 823 +188 522
14. S.S. Becko 322 158 41 123 993 871 +122 515
15. Nicoli / La Mav 278 148 38 92 873 703 +170 495
16. Doripesco 271 144 25 102 1098 763 +335 474
17. Valea cu Flori Residance 278 142 27 109 935 814 +121 463
18. Design Construct 184 148 13 23 817 297 +520 457
19. FC Harman Vikings 325 132 28 165 1037 1173 -136 437
20. Neomed 271 123 29 119 1021 914 +107 407

M = Meciuri; C = Castigate; E = Egaluri; P = Pierdute; + = Goluri Marcate; - = Goluri Primite;
Glv = Golaveraj; = Cartonase Galbene; = Cartonase Rosii; Pct = Puncte;
Statistici premii (click pe titlul coloanelor pt. sortare)
 
Loc Nume prenume Nr
1. Ivan Marian 17
2. Andrei Cristian 12
3. Petrus Florin Vasile 12
4. Buduca Bogdan Nicolae 10
5. Ciubotaru Eduard Constantin 9
6. Popa Remus Marian 9
7. Aboaice Cristian 8
8. Belean Geani Florin 8
9. Beraru Florin 8
10. Gheorghe Marian 8

Nr = Numar premii;
Statistici prezente (click pe titlul coloanelor pt. sortare)
 
Loc Nume prenume P
1. Kerekes Lorant 313
2. Tigaeru Aron Vasile 306
3. Ciopo Alexandru 305
4. Radu Catalin Cristian 299
5. Bezna Brisc Alexandru 296
6. Racovita Haralambie Dragos 294
7. Truta Marian Daniel 294
8. Nebunescu Marius 293
9. Ghita Marius 293
10. Cotofrei Ciprian 290
11. Bragau Bogdan 289
12. Sincan Mihai George 288
13. Vlasceanu Stefan Constantin 285
14. Aldea Marcel 283
15. Mihalache Daniel 281
16. Rusu Marius 280
17. Cornea Constantin 277
18. Barbura Florin Alin 275
19. Tontsch Hans Jurgen 275
20. Chiriac Daniel 270

P = Prezente;
Statistici cartonase galbene (click pe titlul coloanelor pt. sortare)
 
Loc Nume prenume P M
1. Radu Catalin Cristian 29 1 299 0.10
2. Danis Paul Ionut 29 1 236 0.12
3. Taposu Claudiu Daniel 28 2 205 0.14
4. Burciu Bogdan 28 1 202 0.14
5. Manu Lucian Stefan 25 2 163 0.15
6. Huzum Florin 24 0 170 0.14
7. Stescu Florin 22 0 228 0.10
8. Barthos Claudiu Florian 21 1 253 0.08
9. Paun Adrian 20 1 270 0.07
10. Paznicu Ovidiu Vasile 20 0 258 0.08

P = Prezente; M = Medie cartonase galbene / prezente; = Cartonase Galbene; = Cartonase Rosii;
Statistici cartonase rosii (click pe titlul coloanelor pt. sortare)
 
Loc Nume prenume P M
1. Stinga Viorel Cristian 4 18 165 0.02
2. Halapciuc Adrian 4 17 110 0.04
3. Pribeanu Vasile Razvan 3 15 234 0.01
4. Stratila Daniel 3 11 229 0.01
5. Marin Constantin 3 10 121 0.02
6. Elka Florin 3 5 51 0.06
7. Taposu Claudiu Daniel 2 28 205 0.01
8. Manu Lucian Stefan 2 25 163 0.01
9. Gheorghe Marian 2 18 251 0.01
10. Moldovan Augustin Adrian 2 17 160 0.01

P = Prezente; M = Medie cartonase rosii / prezente; = Cartonase Rosii; = Cartonase Galbene;
Statistici suspendari (click pe titlul coloanelor pt. sortare)
 
Loc Nume prenume S
1. Petrus Florin Vasile 37
2. Catana Codrut Mihai 29
3. Manu Lucian Stefan 29
4. Halapciuc Adrian 27
5. Bratovici Iulian 26
6. Taposu Claudiu Daniel 17
7. Tarta Raul Aurelian 16
8. Tatarciuc Vasile 15
9. Paun Adrian 14
10. Alexandru Sorin Costel 13

S = Suspendari;
Bal.2
10:00
Vikings
Sedal
0
3
Bal.1
10:01
F.C. Thiess
Phoenix BV
4
6
Bal.2
10:45
Pz. Roma
Racadau
4
3
Bal.1
10:46
Neomed
Doripesco
6
10
Bal.2
11:30
Mauriciu
Vodasis
10
0
Bal.1
11:31
Autoliv
Cristal
3
2
Bal.2
12:15
Instalcris
Forest
3
0
Bal.1
12:16
FC Noua
Holver
0
1
Aici se vor posta rezultatele in cursul zilei de Sambata
Clasament Superliga - Play Out - etapa 7
Loc Echipa M Glv Pct
1. Valea cu Flori 16 +40 39
2. Darste 16 +31 35
3. Pz. Roma 16 +14 32
4. Instalcris 16 +9 27
5. Vodasis 16 +10 27
6. Racadau 16 +12 26
7. Phoenix BV 16 -9 20
8. ASA Fr. 16 -3 19
9. Vikings 16 -19 19
10. Kronwerk 16 -18 13
11. F.C. Thiess 16 -20 10
12. Kron Towers 16 -47 7
Rezultate ultima etapa - 2019-05-18 - Etapa 7
Partida Scor
Valea cu Flori - Phoenix BV 2 - 2 -
Racadau - Kronwerk 5 - 5 -
Vikings - Instalcris 2 - 2 -
ASA Fr. - Pz. Roma 7 - 9 -
F.C. Thiess - Vodasis 0 - 3 -
Kron Towers - Darste 3 - 7 -
Program etapa viitoare - 2019-05-25 - Etapa 8
Partida Ora Balon
F.C. Thiess - Darste 10:00 2
Kron Towers - Phoenix BV 10:45 2
Valea cu Flori - Kronwerk 11:30 2
Racadau - Instalcris 12:15 2
Vikings - Pz. Roma 13:00 2
ASA Fr. - Vodasis 13:45 2

Suspendari

Jucatorii suspendati pentru Etapa 8:

  • Nu este nici un jucator suspendat

Sarbatoriti

Jucatorii ce isi sarbatoresc ziua de nastere in saptamana curenta sunt:

  • Jucatorul Andar Marius Gheorghita,
    component al echipei (Neomed)
    implineste varsta de 41 ani
    la data de 3 August 2020,
    nascut in anul 1979
  • Jucatorul Rusu Marius,
    component al echipei (Cristal)
    implineste varsta de 48 ani
    la data de 3 August 2020,
    nascut in anul 1972
  • Jucatorul Paval Razvan,
    component al echipei (Autoliv)
    implineste varsta de 33 ani
    la data de 5 August 2020,
    nascut in anul 1987
  • Jucatorul Aparaschivei Andrei Dorel,
    component al echipei (Vodasis)
    implineste varsta de 24 ani
    la data de 8 August 2020,
    nascut in anul 1996