Golgeteri Sezon Curent (click pe titlul coloanelor pt. sortare)
 
Loc Nume prenume P M
1. Popa Remus Marian (Sedal Proiect) 62 21 2.95
2. Popa Stelian Dan (Neomed) 50 26 1.92
3. Dascalu Marius (Mauriciu) 42 25 1.68
4. Hanzhanz Roland Georgian (Doripesco) 39 25 1.56
5. Bordas Radu (Forest) 32 25 1.28
6. Sandor Robert (FC Racadau) 26 22 1.18
7. Grigore Gheorghe Constantin (Doripesco) 26 26 1.00
8. Mocanu Cristian (Instalcris) 25 23 1.09
9. Miclis Rares Paraschiv (ASA Friends) 23 17 1.35
10. Gerota Alin Madalin (Autoliv) 20 20 1.00
11. Popoaca Alexandru (Nicoli / La Mav) 19 23 0.83
12. Mititelu Antai Asuquo (Kronwerk) 19 17 1.12
13. Truta Marian Daniel (Metaloplast) 19 14 1.36
14. Aboaice Cristian (Altstadt Invest) 18 25 0.72
15. Andries Adrian (Altstadt Invest) 18 15 1.20
16. Onuc Vasile (Doripesco) 18 28 0.64
17. Catana Codrut Mihai (Mauriciu) 17 21 0.81
18. Rusen Ovidiu (Top Sport Holver) 17 24 0.71
19. Vlasceanu Stefan Constantin (Cristal) 16 24 0.67
20. Avram Constantin (Neomed) 16 23 0.70

P = Prezente; M = Medie goluri / prezente; = Goluri;
Golgeteri All-Time (click pe titlul coloanelor pt. sortare)
 
Loc Nume prenume P M
1. Ivan Marian 524 266 1.97
2. Andrei Cristian 425 233 1.82
3. Popa Remus Marian 350 186 1.88
4. Mocanu Cristian 306 161 1.90
5. Truta Marian Daniel 299 294 1.02
6. Hanzhanz Roland Georgian 268 227 1.18
7. Bordas Radu 260 208 1.25
8. Vlad Adrian 260 166 1.57
9. Evsei Adrian 236 205 1.15
10. Spetcu Romeo Ciprian 225 156 1.44
11. Adam Bogdan Nicolae 205 247 0.83
12. Puiu Cristian 199 162 1.23
13. Tigaeru Aron Vasile 194 295 0.66
14. Stratila Daniel 189 218 0.87
15. Kajcsaracz Attila 188 175 1.07
16. Petrus Florin Vasile 186 251 0.74
17. Tuvichi Florin 182 190 0.96
18. Teciu Adrian 181 229 0.79
19. Zaharia Catalin Stejarel 179 153 1.17
20. Onuc Vasile 178 220 0.81

P = Prezente; M = Medie goluri / prezente; = Goluri;
Clasament All-Time (click pe titlul coloanelor pt. sortare)
 
Loc Nume echipa M C E P + - Glv Pct
1. Dynavit 352 257 30 65 1561 712 +849 801
2. Cristal 390 219 44 127 1371 944 +427 701
3. Sedal Proiect 310 201 28 81 1326 762 +564 631
4. Top Sport Holver 386 181 38 167 1217 1227 -10 581
5. FC CLINICCO 292 182 30 80 1121 647 +474 576
6. Mauriciu 398 166 49 183 1174 1237 -63 547
7. Metaloplast 398 162 59 177 1356 1405 -49 545
8. FC Racadau 324 163 43 118 1106 891 +215 532
9. Forest 402 154 54 194 1183 1359 -176 531
10. F.C. Thiess 390 162 47 181 1105 1112 -7 530
11. Altstadt Invest 316 163 33 120 1011 823 +188 522
12. Phoenix Brasov 408 159 35 214 1192 1412 -220 522
13. Vodasis 382 157 42 183 1271 1329 -58 519
14. S.S. Becko 322 158 41 123 993 871 +122 515
15. Nicoli / La Mav 278 148 38 92 873 703 +170 495
16. Valea cu Flori Residance 278 142 27 109 935 814 +121 463
17. Design Construct 184 148 13 23 817 297 +520 457
18. Doripesco 256 134 25 97 1038 722 +316 444
19. FC Harman Vikings 310 128 27 155 990 1101 -111 424
20. Mario & Lor 252 116 28 108 818 805 +13 394

M = Meciuri; C = Castigate; E = Egaluri; P = Pierdute; + = Goluri Marcate; - = Goluri Primite;
Glv = Golaveraj; = Cartonase Galbene; = Cartonase Rosii; Pct = Puncte;
Statistici premii (click pe titlul coloanelor pt. sortare)
 
Loc Nume prenume Nr
1. Ivan Marian 17
2. Petrus Florin Vasile 12
3. Andrei Cristian 11
4. Ciubotaru Eduard Constantin 9
5. Aboaice Cristian 8
6. Belean Geani Florin 8
7. Beraru Florin 8
8. Buduca Bogdan Nicolae 8
9. Gheorghe Marian 8
10. Pal Zoltan 8

Nr = Numar premii;
Statistici prezente (click pe titlul coloanelor pt. sortare)
 
Loc Nume prenume P
1. Ciopo Alexandru 305
2. Kerekes Lorant 300
3. Tigaeru Aron Vasile 295
4. Truta Marian Daniel 294
5. Ghita Marius 293
6. Radu Catalin Cristian 284
7. Racovita Haralambie Dragos 283
8. Bezna Brisc Alexandru 281
9. Nebunescu Marius 281
10. Sincan Mihai George 277
11. Cotofrei Ciprian 276
12. Bragau Bogdan 276
13. Tontsch Hans Jurgen 275
14. Vlasceanu Stefan Constantin 271
15. Aldea Marcel 271
16. Banciu Mircea Ionut 269
17. Mihalache Daniel 269
18. Ivan Marian 266
19. Rusu Marius 265
20. Cornea Constantin 264

P = Prezente;
Statistici cartonase galbene (click pe titlul coloanelor pt. sortare)
 
Loc Nume prenume P M
1. Taposu Claudiu Daniel 28 2 205 0.14
2. Burciu Bogdan 28 1 202 0.14
3. Danis Paul Ionut 27 1 221 0.12
4. Radu Catalin Cristian 27 1 284 0.10
5. Manu Lucian Stefan 25 2 163 0.15
6. Huzum Florin 22 0 156 0.14
7. Stescu Florin 22 0 228 0.10
8. Barthos Claudiu Florian 21 1 253 0.08
9. Paznicu Ovidiu Vasile 20 0 258 0.08
10. Rebegea Catalin Marian 19 1 95 0.20

P = Prezente; M = Medie cartonase galbene / prezente; = Cartonase Galbene; = Cartonase Rosii;
Statistici cartonase rosii (click pe titlul coloanelor pt. sortare)
 
Loc Nume prenume P M
1. Stinga Viorel Cristian 4 18 165 0.02
2. Halapciuc Adrian 4 17 108 0.04
3. Pribeanu Vasile Razvan 3 15 234 0.01
4. Stratila Daniel 3 11 218 0.01
5. Marin Constantin 3 10 111 0.03
6. Elka Florin 3 5 51 0.06
7. Taposu Claudiu Daniel 2 28 205 0.01
8. Manu Lucian Stefan 2 25 163 0.01
9. Gheorghe Marian 2 18 251 0.01
10. Moldovan Augustin Adrian 2 17 160 0.01

P = Prezente; M = Medie cartonase rosii / prezente; = Cartonase Rosii; = Cartonase Galbene;
Statistici suspendari (click pe titlul coloanelor pt. sortare)
 
Loc Nume prenume S
1. Petrus Florin Vasile 37
2. Manu Lucian Stefan 29
3. Catana Codrut Mihai 27
4. Halapciuc Adrian 27
5. Bratovici Iulian 26
6. Taposu Claudiu Daniel 17
7. Tarta Raul Aurelian 16
8. Tatarciuc Vasile 15
9. Paun Adrian 14
10. Alexandru Sorin Costel 13

S = Suspendari;
Bal.1
10:00
Holver
Sedal

Bal.2
10:00
Phoenix BV
Valea cu Flori

Bal.1
10:45
Doripesco
Cristal

Bal.2
10:45
Kronwerk
Racadau

Bal.1
11:30
Forest
Altstadt

Bal.2
11:30
Instalcris
Vikings

Bal.1
12:15
FC Noua
Autoliv

Bal.2
12:15
Pz. Roma
ASA Fr.

Bal.1
13:00
Nicoli
Metalopl.

Bal.2
13:00
Vodasis
F.C. Thiess

Bal.1
13:45
Mauriciu
Neomed

Bal.2
13:45
Darste
Kron Towers

Aici se vor posta rezultatele in cursul zilei de Sambata
Clasament Superliga - Seria 2 - etapa 21
Loc Echipa M Glv Pct
1. Mauriciu 22 +57 50
2. Nicoli 22 +41 47
3. FC Noua 22 +19 41
4. Forest 22 +11 39
5. Doripesco 22 +10 34
6. Holver 22 -2 34
7. Darste 22 +11 32
8. Vodasis 22 -15 27
9. Pz. Roma 22 -19 24
10. Instalcris 22 -17 24
11. Kronwerk 22 -35 13
12. Phoenix BV 22 -61 11
Rezultate ultima etapa - 2019-05-04 - Etapa 21
Partida Scor
Pz. Roma - Phoenix BV 4 - 0  3 - 2
Darste - Doripesco 5 - 0  1 - 4
FC Noua - Vodasis 1 - 6  1 - 0
Nicoli - Holver 0 - 0  8 - 1
Instalcris - Mauriciu 1 - 3  2 - 6
Forest - Kronwerk 4 - 5  4 - 3
Program etapa viitoare - 2019-05-11 - Etapa 22
Partida Ora Balon
Vodasis - Instalcris 10:00 2
Doripesco - Forest 10:45 2
Holver - Pz. Roma 11:30 2
Mauriciu - Darste 12:15 2
Kronwerk - Nicoli 13:00 2
Phoenix BV - FC Noua 13:45 2

Suspendari

Jucatorii suspendati pentru Etapa 22:

Sarbatoriti

Jucatorii ce isi sarbatoresc ziua de nastere in saptamana curenta sunt:

  • Jucatorul Cristea Mihai Ionut,
    component al echipei (Altstadt)
    implineste varsta de 33 ani
    la data de 19 August 2019,
    nascut in anul 1986
  • Jucatorul Giba Mihai Eugen,
    component al echipei (Pz. Roma)
    implineste varsta de 39 ani
    la data de 21 August 2019,
    nascut in anul 1980
  • Jucatorul Balint Zoltan Alex,
    component al echipei (Holver)
    implineste varsta de 28 ani
    la data de 23 August 2019,
    nascut in anul 1991
  • Jucatorul Csiki Laszlo,
    component al echipei (Vikings)
    implineste varsta de 48 ani
    la data de 24 August 2019,
    nascut in anul 1971
  • Jucatorul Pasculescu Vasilica,
    component al echipei (Valea cu Flori)
    implineste varsta de 47 ani
    la data de 24 August 2019,
    nascut in anul 1972
  • Jucatorul Trif Ovidiu Petru,
    component al echipei (Holver)
    implineste varsta de 31 ani
    la data de 24 August 2019,
    nascut in anul 1988